31 ARALIK

dün ma aile kenan ile çağrı ya akşam misafirliğine gittik.yemek esnasında çağrı eski ve yumuşak çalınmış bir caz müziği cd si koydu.o sırada akıncan cep telefonuna yeni aldığımız oyun ile uğraşıyordu.oyundaki sesler bir an müziğe uygun enteresan bir altyapı haline geldi,daha doğrusu müziği bir süre için öyle sandım ve biraz dikkatli dinleyince durumu anladım. karışım çok hoştu..
elektronik müzikteki varolan sesleri birbirine kaynaştırma ve dolayısıyla yeni bir şey yaratma mantığı ilgimi çok çekiyor..
dün akşam ocak ayında da turlara çıkabileceğimi haber aldım,bu da 3üncü albüm için zamanımın daralmış olduğu anlamına geliyor.bunu şebnem e söylediğimde laf bir şekilde daha çok ilgi çekici(ticari anlamda)1-2 parçamın olması gerektiğine geldi:-)
dolayısıyla bunun üstüne gördüğüm rüya şu;yolda yürürken aklıma enfes bir parça düşüyor.
enfes ve ticari anlamda da başarılı olabilecek bir parça ve üstelik çalarken içime de sinebilecek niteliklere sahip.hemen kağıt kalemi çıkarıp not ediyorum.tamam diyorum bu sefer limuzin geliyor..melodi de gayet net aklımda.sabah uyandığımda keyif içinde aldığım notu arayacakken onu sadece rüyamda yazmış olduğumu farkedip küfrettim:-)
ama parçanın tonunu hatırlıyorum re minördü… :-))

Share:
%d blogcu bunu beğendi: