7 Haziran 2015;Kerem den inciler..

aslında yazmak istediğim başka şeyler var,ama zaten kararmış olan içimi biraz ferahlatayım.inci çok,ama ne kadarını hatırlayabileceğimi bilmiyorum henüz:-)

sanırım geçen sene(veya evvelki,neyse..)derinlerden bulup çıkardığım kaptırmaca kayıtları-yıl 96-97 civarı olmalı,bas gitar sevgili Tanju Duru,ritim gitar Serdar Ateşer,davul Cem Aksel ve Turgut Alp Bekoğlu ve ben-dinliyordum.Kerem gitarı sen çalıyorsun değil mi diye sordu.ben nereden anladın deyince cevabı müthiş oldu;eee seni 10 yıldır dinliyorum,tabii anlarım..
-kaç ay geçti hatırlamıyorum,bir akşam saat 10 civarı ben gitar çalışırken geç oldu,apartmanda uyumaya çalışanları düşün deyip sorgusuz sualsiz amplimi kapattı..:-)
-geçenlerde tv de beraber bir dizi izlerken araya hoş,ama çok hoş bir manzara resmi girdi.ben amma güzel deyince baba o green screen dedi..
-yine geçenlerde doğru düzgün bir şey yemediği için yemezsen boyun uzamaz,bak boyun kısa kalıyor gibi diyerek nasihat çekmeye kalkıştığımda,arkadaşımın babası benden 1 yaş büyükken bile 5 cm kısaymış,sonradan büyümüş boyu 1.98 olmuş cevabını aldım..
-maalesef bol bol yediği abur cuburların sağlığa zararını bir ara izaha kalkışırken,zararlı maddelerden kaçınamıyoruz,içtiğimiz suda bile var diyerek lafı ağzıma tıkadı.
-bunu belki geçmişte yazmışımdır,ama buraya eklemiş olayım;ders ve ödevlerini yapması için uğraşmaya çalışıyoruz.bizi epey zorluyor. onu yatağa yatırırken aramızda geçen konuşma;
oğlum ödevini yapsana..
niye?
yaparken birşeyler öğrenirsin.
ben biliyorum zaten..
neyi biliyorsun?
balinalar nasıl çiftleşir,kaç çeşit köpekbalığı vardır…
aslında haklısın ama ödevini yaparsan güzel notlar alırsın,iyi okulları kazanırsın dolayısıyla iyi bir mesleğin olur ve iyi para kazanırsın.(muzipçe..)o sırada ben yaşlanmış olurum,bana da bakarsın..
sen dedeme bakıyor musun?
..iyi geceler diyerek kaçıyorum..

kısacası adama (11.5 yaşında) söz geçiremiyorum..:-)herşeyi biliyor ve bir cevabı var..aslında bu durum hoşuma gitmiyor değil.aksilik olmazsa hayatta başarılı olur gibime geliyor.hayırlısı..

daha hatırlayamadığım 2-3 anı var,aklıma geldikçe iliştiririm.

-bugün genel seçimler var.. seçim mi ,savaş mı :-(

işte böyle.

16.36

Share:
%d blogcu bunu beğendi: