13 Aralık 2012

yine buraya iliştirmek istediğim bir sürü birikmiş anı/konu var..bakalım hatırlayabilecek miyim?
zaman zaman başımı döndüren ekonomik kaygıları,gdo yu,olumsuz ortam şartlarını vs. bir kenara bırakmak istiyorum..şimdilik.. şimdilik her şeye rağmen güzel şeyleri görebilmek ve buraya sabitlemek istiyorum..
-akıncan ile çok güzel 2 konsere gittik.steve vai ve andy timmons konseri..aslında genel olarak gitarist müziklerini birkaç dk. dinleyebiliyorum.fazlası benim için sıkıcı hale geliyor,ama 2 konseri de zevk ile ve etkilenerek izledim..andy timmons konseri özellikle ekileyici idi..konser sonrası akıncan imza almak istediği için timmons un çıkmiş son albümünü satın alarak kendisine imzalattırdık.bu vesile ile tanışmış olduk.çok mütevazi bir insan.halbuki milyon üstü albüm satmış,verdiği seminerler ve konserler ile dünyayı dolaşan bir gitar kahramanı..birlikte resim çektirirken reklamımı:-) yaptılar ve hemen ertesi gün vereceği seminere birlikte gitar çalalım diyerek beni davet etti:-)bu sayede ertesi akşam karga bar da müthiş zevkli bir seminer izlemiş ve onunla 10 dk kadar birlikte gitar çalmış oldum..izleyenlerden bir kişi(cem,sağolasın cem..)telefonuyla çekim yapmış.buna çok sevindim..bu hoş anıyı reverbnation sayfamda paylaşırım belki..
-eyüp iblağ sayesinde reverbnation adlı yeni müzik paylaşım sitesinde sayfam oldu..henüz alışamadım,ama bu sayfa sayesinde artık konser tarihlerimi,kayıt ve videolarımı hem twitter,hem de facebook sayfamda aynı anda haber verip,yayınlayabileceğim..yeni teknoloji(benim için..)yeni heyecan..:-)
-bu aralar pinhani ile yeni albüm için yoğun prova halindeyim..geçen gün provada hami ünlü youtube da çin metrosu videosu izletti.insanların nasıl metroya bindikleri,sığmayanların özel olarak görevlendirilmiş iticiler tarafından nasıl içeriye tıkıldıkları..hala aklıma geldikçe gülüyorum..:-))
bu konu bizim metrobüslerin nasıl kalabalık olduğundan açıldı..ama çin metrosunun durumunu gördükten sonra beterin beteri varmış diyorum:-)
-dün iztv de benim ile ilgili 30 dklık bir belgesel yayınlandı..ne güzel..bugün dvd kayıdını aldım.ilk fırsatımda reverbnation sayfamda yayınlayacağım..hoş bir anı..
-kerem den inciler;önüme bir cin çıkıp bana dile benden ne dilersen diye sorarsa,tek dileğim bundan sonraki 10 dileğimin gerçekleşmesi,derim..
-aslında aklıma şimdi kerem in abisine sorduğu bir soru geldi,galiba bir kaç ay oldu..abi balinalar(aslında bundan artık emin değilim,çok zaman geçti) nasıl çiftleşiyor?…ben burada kopmuşum,akıncan ın cevabını hatırlamıyorum:-)
-geçen akşam provadan eve döndükten sonra biraz gitarımın başına oturayım dedim.bir de baktım,her odadan ayrı gitar sesi geliyor..kerem ve akıncan kendi odalarında,ben salonda..bir süre ev, konservatuar gibiydi:-)yorgun olmama rağmen durum çok hoşuma gitti..ama şebnem in hoşuna gitmiş midir?emin değilim:-)..hak da veririm..
-beste çalışmalarımı genelde ya korg pandora,ya da loopstation ile yaparım.ama bir kaç gündür akıncan ile çalışıyorum.o akorları çalıyor,ben de üstüne melodileri çalarak düzeltmeleri yapıyorum.trafik ve ritimler konusunda fikrini de soruyorum..ona da,bana da faydalı..hayatımda ilk defa parçalarımı bir başkası ile çalışarak oluşturuyorum..ve bu kişi oğlum..ne güzel..
-bu aralar tv de fringe den sonra keşfettiğim yeni favori dizi ‘rescue me’.biraz cinsel temalar içerse de,hem çok komik,hem de dramatik..gözyaşlarımı zaman zaman tutamıyorum..bazen gülerken,bazen ağlarken..garip bir dizi..müzikleri de çok güzel..
şimdilik böyle…

Share:
%d blogcu bunu beğendi: