9 Kasım 2012

Eskişehir deyim.birazdan pinhani ile peyote de çalacağım.peyote,barlar sokağında..eskiden buralarda internet kahveler vardı,ama hepsi bar olmuş..bahane ile sokağı tavaf ettim.canlı müzik revaçta..gitar klarnet ikilisi veya gitar,bağlama gibi ilginç ve hoş düzenler söz konusu..ancak buraya tek gitar veya hane i akustik gitar kaval ikilisi olarak gelsem iş alamayacağım kesin:-)çünkü eğlence müziği yapıyor olmak gerekiyor,şarkı söylemek gerekiyor,icabında eller havaya demek gerekiyor vs..
-aslında bu aralar tek gitar(veya 2li olarak) bir yerlerde fon müziği-otel lobisi ortamı mesela-çalabilmek istiyorum.maddi katkısı olabilir..kısacası artık sadece müziğe odaklanmak,ve hatta geçimimi müzikten sağlamak istiyorum..şu sıralar-bir kaç gündür- sabah kalktıktan sonra bir kaç saat boyunca akustik sazlarımı kurcalamak,1-2 satır müzik yazmak bana moral ve keyif veriyor..
-ekim ayı boyunca sürekli istanbul da tur rehberliği yaptım. çok yorucu idi.bir de gezdirdiğim bazı turistleri düşünüyorum da,,,,aslında düşünmesem daha iyi:-)yoksa yine gözüm seğirecek:-)
-önümüzdeki hafta bulutsuzluk özlemi ile -deniz demiröz gelemediği için-arka arkaya 3 konser (adana,iskenderun,gaziantep)çalacağım.bakalım nasıl geçecek..
-aslında yazmak istediğim birikmiş bir sürü şey var,ama….
aklıma ilk gelenler akıncan ile gittiğimiz müthiş steve vai konseri+birlikte 1-2 parça çaldığımız-gümüşlük zemda ve istanbul tamirane-konserler..+müzik üzerine yaptığımız çeşitli(teknik konular,ticari açıdan durum değerlendirmeleri vs..)sohbetler..yaşına göre epey ileride.beni şaşırtıyor ve sevindiriyor..
-ilk fırsatta aklımdaki -kalırsa şayet-diğer konuları da buraya iliştirmeye çalışacağım.şimdi internetten çıkıyorum,çünkü burası peyote nin dj kabini-sağolsunlar yardımcı oldular- ve dinleyiciler gelmeye başladı:-)

Share:
%d blogcu bunu beğendi: