28 Ocak 2012

aslında yılbaşında günlüğe bir yeni yıl yazısı yazarım diye düşünüyordum,ama hiç içimden gelmedi..daha sonra içimden geldiğinde ise internetim olmadı..böylelikle son yazım ile arayı açmış oldum..

-yılbaşılar artık hiç anlamlı gelmiyor.nedenini bilemiyorum..tur esnasında bir kaç kişiye sordum.benzeri yanıtlar aldım.nedenini sordum.bir kişi,ekonomik sebeplerden bence dedi..belki doğrudur,kestiremiyorum..

-bu sene istanbul da kalacağım..rehber olarak anadolu da çalışmak istemiyorum artık..şu sıralar istanbul da tur yapıyorum..geçenlerde tur bitiminde bindiğim taksinin şoförü bana bir hikaye anlattı;şoför arkadaşı hiç türk müşteri almaz,sultanahmet civarında taksisi ile turist beklermiş..2-3 dil bildiği için turistleri kandırarak,götürdüğü yerlerden yüklüce komisyon alırmış..bu yüzden arkadaşları arasında adı’hırsız cemal’ e çıkmış..turistleri kazıklayarak kazandığı paraları da,haydan gelen huya gider misali,kumarda ve orada burada yiyormuş..bir gün,yanlış hatırlamıyorsam rus,3 kişi gezdirirken şoför tarafından kazıklandıklarını farkeden bu rus turistler tarafından feci bir şekilde dövülüp hastanelik olmuş..o günden beri-kemikleri bile kırılmış olduğu için-çalışamıyormuş..
masal anlatımı gibi oldu:-)..konu turizm ile alakalı ve güncel olduğu için buraya iliştiriyorum..

-yakın zamanda benim B.Ö. zamanından kalan siyah strat gitarımı bir kaç kere-pinhani 3. albüm kayıtları,konserleri ve tv de gitaristler gecesinde- çaldım.minik Kerem beni,başka gitarın var,niye benim gitarımı çalıyorsun diye azarladı:-))

aslında gitarı,ayarlayıp Kerem e hazır etmek istediğimden bu aralar çalıyorum.ayrıca gitarın sapı da çok rahat.. özlemişim..aslında benim çok eski ve sevdiğim bir telecaster gitarım vardı.onu özledim..umarım ileride bir ara ona denk düşerim..

-Pinhani 3.albümünün mix safhası bitmek üzere..gitar sololarım ile dolu bir albüm oldu:-)solo albümüm kıvamına yakın:-)bence enteresan bir albüm oluyor ‘başka şeyler’…
-akıncan ın geçenlerde gitar ile çalıyor olduğu 2 fikrini kayıt altına aldım..epey hoşuma gitti.kendi o yaştaki durumum ile kıyaslıyorum,bana göre-aslında doğal olarak-oldukça ilerde..arkadaşları ile grup kurmuşlar,prova yapıyorlarmış.hoşuma gitti..grupta ise davul çalıyor..
-minik kerem de davula meraklı galiba.pinhani ırmak okulu konseri ses provasından sonra çekinmeden davulun başına geçti ve ‘we will rock you’parçasını çaldı,bize de çaldırdı:-)
-minik kerem ile seyrettiğimiz bir fineas förb çizgi film bölümü beni hatırladıkça güldürüyor;fineas ve förb,futbolcu david beckham ile röportaj yapıyorlar.sonra birbirlerine futbol topu ile yaptıkları numaraları gösteriyorlar.tabii çizgi film karakterlerinin top ile yaptıkları numaralar müthiş..filmde bir gerilim müziği duyulmaya başlıyor ve filmin kötü karakteri iri ve şişman çocuk beliriyor.david beckham,sen de kimsin diye soruyor.cevap;senin kabusunum:-)çocuk kaleye geçip,bana en iyi atışını yap deyince D.B.omuzunu silkip topa vuruyor.vuruş o kadar sert ki,çocuk topla beraber fileleri yırtıp uçmaya başlıyor.çocuğun dünya çevresinde bir ur attıktan sonra perişan bir ifade ile aynı yere konduğunu görüyoruz.diyaloglar;çocuk:ingiltere nin üstünden çay saatiydi,onun için size çay getirdim.tepsiyi uzatıyor.D.B.çayı fincandan yudumladıktan sonra,hmm çay çok güzel,çörek yok mu?çocuk perişan ve suçlu bir ifade ile;almıştım,ama yolda gelirken acıktığım için yedim..
kerem ile ben her seferinde burada kopuyoruz..:-))
-bugün Hane-i akustik albümünün Ayasofya müze dükkanında satıldığını gördüm.çok hoşuma gitti..sordum.2 günde 5 adet satılmış.demek ki turistlerin ilgisini çekebiliyor.ne güzel..
-sinan cem eroğlu solo albümü ‘tesadüf’ü tur esnasında fırsat yaratıp gittiğim berberde traş olurken dinlemek istedim.önce,ülkemizi temsil edecek,yaşı genç ama şöyle yetenekli vs diyerek biraz reklam yaptım.berber de ney üflüyormuş.ilgilendi.cd yi koydu.piyano sesini duyunca,ama burada piyano var deyip kızdı.bu mu ülkemizi temsil edecek dedi ve ezan bahanesi ile de cd yi kaldırdı.şaşırdım..müziği beğenmiyebilir,zevk meselesidir,ama ön yargılı tavrı hoşuma gitmedi..o günden beri o berberde traş olmak içimden gelmiyor..
-fırsat buldukça yeni parçalarımı düşünüyorum..bu sefer parçaları gitarda bir nebze olgunlaştırdıktan sonra kaydedeceğim..çok zevkli bir süreç..
işte böyle..

Share:
%d blogcu bunu beğendi: