23 Aralık 2011

aradan yine bayağı zaman geçmiş..bir süre yazmak istediklerimi cep telefonuma not ettim.sonra onu da bıraktım.şimdi önce hatırladıklarımı sonra not aldıklarımı buraya iliştirmeye çalışacağım..

-dün,Sinan Cem Eroğlu ile kaydettiğim 6.albüm nihayet çıktı.Hane-i akustik oldu adı..bu albümde yer alan parçalarımı konserlerimde çalmayı çok seviyorum..

– gitardan çıkan tonun ana unsurunun tuşe olduğu malum..bu bağlamda,çalınan notalara-aslında hangi enstrüman,hangi şartlar altında olursa olsun-ateş yansıtılmasını severim.geçenlerde Evren Arkman ile sohbet ediyorken,bana tonumla ilgili kişisel düşüncesini ‘abi,senin notaların yanıyor’diyerek belirtti.bu saptaması düşüncelerimle örtüştüğü için de olsa gerek,hoşuma gitti:-)

-şu sıralar pinhani kayıtları yapılıyor.2-3 hafta evvel Demirhan Baylan ve Turgut Alp Bekoğlu ile 3 parça kaydettik . güzel oldular..pinhani parçaları kayıdından sonra 3ümüz yaklaşık 1 saat doğaçlama bir kayıt yaptık.çalarken çok zevk aldım.bir ara o kayıdı dinlemek istiyorum.merak ediyorum,dinlemesi de zevkli olacak mı?

şu sıralar doğaçlama çalmak,özellikle doğaçlama kompozisyon yapmak fikri beni oldukça heyecanlandırıyor..Umarım böyle kayıtlar,hatta konserler gerçekleştirebilirim..

-bir süre evvel Ediz Hafızoğlu bana youtube da popüler olan 2 adet detone videosu izletti.gülmekten gözlerimden yaş geldi.özellikle bir dileğim var videosu:-)gülüyorum,ama diğer yandan durumu hafif üzücü buluyorum..

-youtube da ,yabancı bir takım gitarist çocukların,mikrotonal başlığı altında makamları tanıttığı videoları gördüm..gitar sapında perdelerin arasına da perde çakıp ara sesleri buluyorlar..ama çaldıkları makamların arıza sesleri kulağıma eğreti geldi.her ne kadar teorisini anlayamasam da,makamlarla ilgili kulak dolgunluğum var demek ki..

-geçenlerde arka arkaya istanbul turları yaptım.dolayısı ile toplu taşıma araçlarına yetişmeyi dakikalardan,saniyeler boyutuna indirme pratiğine eriştim.evvelden ohoo,daha 5 dk var diyordum.sonra bu 1-2 dk ya indi.

en son kendimi ohoo daha 38 saniye var derken buldum:-)bu kadar ince zaman dilimlerinde hareket etme,bende aslında tam tanımlayamayacağım ,neredeyse özgürlük diyeceğim,bir duygu uyandırdı:-)

ufak zaman dilimlerini dolu dolu yaşamak müzikte de çok zevkli..

farkındayım,ama konuya hakim değilim.o yönde çalışmalarım sürüyor:-)

-geçenlerde yeni tanıştığım,ama çok sevdiğim bir insan olan bas gitarist Argun Erişçi ile konuştum.ona,turizm meşguliyetimi,ve dolayısı ile müziğe istediğim kadar zaman ayıramayışımı dile getirdim.Argun da’müzik ve turizm uçmak için 2 kanadın olsun’teselli ve temennisini dile getirdi.çok hoşuma gitti…

-minik kerem i uyutmak büyük bir sorun.gece geç yatıyor.sabah da erken kalkıyor..nasıl başarıyor anlamıyorum ama,bizim için yorucu oluyor..bir süre evvel düzenli uyursan boyun büyür dedim.erken yatmaya başladı:-)3gün sonra da boyunu öçtürdü.yarım santim büyümüşsün dedik.etkili oldu galiba.şimdilerde daha erken uyuyor..

son zamanlarda çizgi filmlerinin yanı sıra belgesel kanallarını da izlemeye başladı.çok memnunum..

-ben şebnem ve kerem büyük halamı ziyarete gittik.yeni azeri bakıcı,kerem i gösterip,torununuz mu diye sordu:-)halam da,onlar senin gibi 13 yaşında çocuk yapmıyorlar diye çıkıştı:-))

-doğum günümü Sinan Kaynakçı nın sürpriz organizasyonu ile pinhani kapsamında da kutladık.bir barda sevdiğim belçika biralarını içerek..çok güzeldi.ayrıca bu vesile ile belçika biralarının artık türkiye ye geldiğini öğrenmiş oldum..

-16 Kasım  maskbar konserimde dinleyiciler arasında 4 turist vardı.konserden sonra yanlarına gidip konuşunca,tesadüfen değil,gazeteden-daily hürriyet de ilan/haber çıkmıştı-okuyup geldiklerini öğrendim.albümleriniz biz de var dediklerinde iyice şaşırdım ve çok sevindim..

-bu akşam tv de okan bayülgen in programında gitaristler gecesi varmış.ben de davetliyim.gitarist abilerim ve kardeşlerim ile görüşmek için iyi bir fırsat olacak..

Share:
%d blogcu bunu beğendi: