25 Ekim 2011

evdeyim.biraz halsizim.dinlenmeye çalışıyorum.ayrıca üstümde(sebepler,geçim kaygısından başlayıp van da yaşanmış deprem felaketine,oradan da havaların kapalı ve soğuk olmasına kadar uzanıyor..) garip bir kasvet var..elime gitar alasım gelmiyor..belki buraya yazarak biraz rahatlarım..deneyeyim..
-birkaç gündür fırsatım olmadığı için buraya iliştiremediklerimi,unutmamak için,cep telefonuma not alıyorum..
-geçenlerde kerem in ödevine yardım ediyordum(,_yor gibi yapıyordum..)elinde çeşitli duyguların (sevinç,kızgınlık vs..)yüz ifadelerinin resmi var.resimler kesilip birer çubuğa yapıştırılacak,maske gibi olacaklar.baba ara duygular yok mu diye sordu.mesela dedim..üzüntülü iken sevinç de hissedebilirim.kendimi bir garip hissederim ama tarif edemeyebilirim diye örnekleyince şapkam düştü..8 yaşında iken aklıma gelmeyen düşünceler..aferin minik oğluma..
-ilkin(deniz) in evinde birlikte hoş bir prova yaptık.seneye umarım bir kayıt gerçekleştirebiliriz.prova sonu sohbetinde ben en son konserlerimde başıma gelen akıl almaz aksilikleri anlattım.o da bana yakın tarihlerde yapılan bir telvin konserinde oluşan inanılmaz aksiliği anlattı;ses provası esnasında salonda voltaj 243 e çıkmış.regülatör de olmadığı için mikser,erkan oğur un amplisi vs.çalışmamış.konser saati gelmiş..kara kara düşünürlerken akıllarına jeneratörü devreye sokmak gelmiş.neticede ses provasız,ama hiç olmazsa çalışan ekipmanlar ile konser başlamış.ama jeneratörün (kesintisiz çalışma süresi mi o kadar,yoksa öyle mi denk düşmüş emin değilim şimdi..) içinde 2 saatlik mazot varmış..sahneyi ilkin şöyle tarif etti;erkan oğur gitar solosunu çalarken birisi ilkin e işaret ediyor;10 dk.lık mazot kaldı..
-geçenlerde yoğun şehir turlarına başladım.hem ayaklarım geri gidiyor,hem de hala gülümseten şeyler oluveriyor..artık son dakikacılığım had safhaya ulaşmış durumda..mesela sabah karaköy vapuruna binerken,,ohoo daha 1 dk.5 sn var önce bir gazeye alayım diyebiliyorum.bir kere beni şebnem araba ile erenköy den bostancı ya bırakacaktı.telaş içinde..sakin ol dedim çok zaman var.2kere gideriz..tabii inanmadı..ama yolun 3-4 dk. sürdüğünü görünce şaşırdı..ama bir keresinde çok abartmışım.taksiye binip buçuktaki vapura yetişmemiz lazım dedim.şoför,saat zaten buçuk deyince kendime gülümsedim..
-son turda almanya da yaşayan bir türk müşterim vardı.sayesinde whatsapp programını öğrendim..niye iphone unu kırmadın diye sordu.ben kırılınca-çağrıştırdığı üzre-telefona kötü bir şey olur,sorunlar oluşur diye düşündüğümü belirtince,telefonun kırılınca değerinin 2 kat arttığını söyledi..vay canına..
-yine son turda türkiye,daha doğrusu istanbul hayranı bir avusturyalı vardı.hans kandela.buraya gelmeden fatih akın filmlerini izlemiş,istanbul sessions u biliyor.almanya da konserine gitmiş.lale plak,hamdi restoran,babylon,tophane,cihangir vs..bayağı bilgili ve ilgili idi.promosyon ara taksim cd si verdim..mail atmış cd yi cok sevmis.burada nasıl tanıtabilirim diye soruyor..ne güzel..
-geçen akşam salonda uyuyakalmışım.akıncan bilgisayardan müzik dinliyor..güzel bir gitar solosu ile uyandım.kim çalıyor diye sordum.’sen’ dedi..parçanın,beynim zonkluyor olduğunu farkettim..
– tur münasebeti ile istanbul trafiği keyfini yaşıyorum.ev-otel arası 80 dk olursa iyi bir skor..sonra tur esnasında yaşanan trafik cabası..akşam eve döndüğümde pilim bitmiş oluyor..
geçen akşam tur beyazıt da bitti.hayri kaptan ile vedalaşıp minibüsten turistler ile indim.otellerine gittim.15-20 dk. onlarla vedalaştım.otelde gerekli kontrolleri yaptıktan sonra çarşıkapı tramvay istasyonuna yürüdüm.biraz bekledikten sonra binip kabataş a geldim.dolmabahçe ye yürüdüm.şebnem ile buluşacaktım.beklerken 2 çay içip manzarayı seyrettim.sonra yola çıkıp şebnem i beklemeye başladım.bir de baktım,tur yaptığım minibüs önümden ağır ağır geçiyor.meğerse hayri kaptan oraya ancak varabilmiş..
tur katılım sayısının az olduğu durumlarda bazı rotalar için tramvayı kullanmak hakikaten çok daha mantıklı..
-geçenlerde suzafoncu ertan sayesinde zaytung u internetten düzenli takip etmeyi öğrendim.gazeteden çok daha eğlenceli..kim yapıyorsa eline,aklına sağlık..
-yarın mask beyoğlu konserim var.ama hiç çalasım yok..
işte böyle..

Share:
%d blogcu bunu beğendi: