13 Haziran 2011

neredeyse 2 ay olmuş.günlüğe giriş şifremi unutmak üzereymişim..:-)
pek vaktim olmadı.aslında hala da yok..ama bu,kendi kendime yarattığım bir durum olabilir..
tamam arada bir çıktığım gemi turları ve şimdiye kadar biraz yoğun geçmiş pinhani konserleri epey zaman kaplıyor,ama asıl beni yoğun kılan,turlara çıkabilmek için ingilizcemi geliştirme çalışmaları,pinhani ve kendi konserlerimde daha başarılı olabilmek için yaptığım çalışmalar ve-dertsiz başıma dert-eskiden evde yapmış olduğum kayıtlarımı-aralarında hoşuma giden şeyler var..-toparlamaya çalışmam..
eh bir de ev hali ilavesi ile epey yoğun oluyorum.öyle ki,örneğin evden çıkarken kapıyı kilitlemek üzere cebimde anahtarı aramak,bulduktan sonra kapının alt ve üst kilitlerini 3er tur ile kilitlemek,bunun zorunda olmak,zaman zaman ellerimi sinirden titreten bir mesai haline geliyor:-)ne bileyim cep telefonumun şarjının ne zaman biteceğini aklımdan çıkarmamak,gerekebilir diye şarj aletini yanımda taşımak..
şimdilik kurtulduğum yükler tv ve gazete..mesela haberlere artık internetden bakıyorum.böylelikle zaman kazanıyorum.üstelik olaylardan nerede ise anında haberimin olma olasılığı da cabası..
-9 haziran akşamı berlin de pinhani konseri vardı..en son 98 yılında görmüştüm.şehrin doğu tarafı harap görünüyordu..binaları yenilemişler/restore etmişler.çehre çok değişmiş..konserden evvel hep beraber sosis testi yaptık.devekuşu,bufalo,dana ve domuz sosislerini denedim.bence en lezzetlisi domuz sosisi idi.weissbier da gayet leziz:-)ama sosis yiyip bira içtiğimiz yerin 30 dk sonra-19.00 da-kapanmasını yadırgadım.alman zihniyeti başka çalışıyor:-)bu neyse,ama daha sonra kahve içmek için gittiğim starbucks kafe nin 20.30 da kapalı olduğunu tesbit ettiğmde içim hafifden burkuldu:-)
scofield in yaklaşık 17 senedir bulamadığım ‘out like a light’ adlı 1982 yılı albümünü buldum.meğerse 2010 da yeniden basmışlar.şehrin en büyük müzik dükkanına -just music-girip 1.5-2 saat sadece klasik gitarlara baktım..amalio burguet,hanicke aklımda kalan değişik ve iyi markalar..bir de eski bir lowden marka 12 telli gitar gördüm.epey tamir görmüş,ama süper bir gitardı.üstelik 1100 eu..keşke param olsaydı,gitarist beco abi için alırdım..
kendime de ilerde süper 1-2 klasik gitar hediye etmeyi diledim..
almanya da güneşin bize göre çok daha erken(3.30 gibi gün ağarmaya başlıyor..)doğmasına şaşırdım.daha kuzeyde olduğumuzu unutmuşum..
okuldan arkadaşım ve uzun yıllardır orada yaşayan mehmet de sağolsun biraz beni gezdirdi..dolayısı ile berlin de zaman benim için çok iyi geçmiş oldu..
-yarın ckm de konserim var.sinan cem eroğlu ile 2 li(belki sinan kaynakçı da konuk olarak katılacak..)konser vereceğiz.yaptığımız albüm kayıdını tanıtmış olacağız.bakalım nasıl geçecek..
-kerem den müthiş vecize;abisi tv yi meşgul edip ona vermediği için çok kızıp kağıt yazmış.avuç içi büyüklükteki kağıdın üst kısmında; ağbey senden sonsuza dek nefret edeceğim.kerem..
alt kısmında da; arkayı çevir yazıyor.arkada ise yazılı olan şu; not: çok ciddiyim..
:-)))

Share:
%d blogcu bunu beğendi: