10 Ağustos 2010

nem bunaltıyor:-)nem yüzünden adana da hissedilen sıcaklık 70 derece imiş..istanbul da hissedilen galiba 46 derece..

bugün alışveriş yaptığım dükkanın kasasında müşteri ile kasiyerin sohbetine kulak misafiri oldum.müşteri bodrum dan gelmiş.orada hava çok daha az nemliymiş.sevindim.çünkü haftaya oraya ailece kısa bir tatil için gidiyoruz..

-geçen gün sinan kaynakçı telefonda söyledi.bodrum da aynı gece tarkan,mfö (ve bir kaç popüler isim saydı..)konserleri gerçekleşiyormuş.yoğunluğa şaşırdım..hatta sonradan gazetede gördüğüm kadarı ile tarkan ve mfö konseri dolmuş..

-geçen akşam akıncan ile trilok gurtu konserine gittim.aslında o akşam sahnede ayrıca marc ribot,erkan oğur ile başlayan uzun ve enteresan bir kadro vardı.ama trilok gurtu yu  ilk kez canlı izlemiş oldum.ve çok etkilendim..

-çargah makamının tanımı kafamı kurcalıyor şu sıralar;gördüğüm kadarı ile 2 tanımı var,birincisi şu anda kabul gören arel-ezgi sistemine göre,do majör gamı,ikincisi ise artık kabul görmeyen eski hali.üstelik eski halinin sonoritesi do majör den çok farklı..bu durumu epey kafa karıştırıcı buluyorum..

-şu sıralar yeni kaydetmek istediğim besteler üzerine sinan cem eroğlu ile çalışıyorum.bu sefer stüdyoda ne çıkarsa şeklinde bir kayıt yapmak yerine değişik bir yöntem ile,sinan sağolsun,2 prova kayıdı yapıp stüdyoya öyle gideceğim.evvelki gün yaptığımız ilk prova kayıtlarını büyük bir zevk ile dinliyorum ve nasıl daha iyi çalabileceğimi-lınabilineceğini- tasarlamaya çalışıyorum.çünkü bu sefer yeni ve benim için çok daha zor bir şey deniyorum.sadece 2 kişi-ve aynı anda canlı-çalacağız.üstelik 2. enstrüman kaval..dolayısı ile bir takım zorlukların üstesinden gelebilmem-iz-gerekiyor.başarabilirsek,ortaya enteresan bir müzik çıkacak.ilk prova kayıdında bunun ipuçları var,bu yüzden çok sevinçliyim..

Share:
%d blogcu bunu beğendi: