27 Temmuz 2010

-kaş,fazla dinleyici gelmemiş olmasına rağmen,müzik anlamında oldukça iyi geçti..

denize girmeyi sevmem,ama kaş kamping de denize girmek de çok güzeldi..

-evde geçenlerde internet ve tv bir günlüğüne kapalı kaldı.kerem i sıkıntısını gidermek için ödev yaparken,akıncan ı ise gitar çalışırken gördüm:-))

-akıncan,eric clapton konserinden beri gitara ağırlık verdi.basit bir takım riffleri çalabiliyor..aslında şebnem e gitar çalışmayı çoktandır istediğini,ama benim öğretme şeklimi beğenmediğini söylediğinde biraz üzülmüştüm,ama şimdi çalmayı istediği parçaların giriş notalarını gösteriyorum,bu yöntem,gördüğüm kadarı ile onun daha hoşuna gidiyor..seviniyorum..

-akıncan iyice eski müzikleri dinlemeye başladı;bob dylan,queen(eskileri),pink floyd(the wall öncesi ),bad company…kerem ise liquid tension experiment i (müzik ağaçkakana benziyor..)seviyor şu sıralar..

-geçenlerde ingiliz turistleri topkapı sarayını gezdirirken yağmura yakalandık.tam bir fırtına idi.ortalığı seller götürdü.otobüse bindiğimizde kendilerine ömrümde ilk defa bu sene,temmuz ayında istanbul da yağmur gördüğümü söyledim.güldüler.şanssızlıklarına da sanırım.akabinde ingiltere de havanın nasıl olduğunu sordum.sıcak,güneşli ve kuru dediklerinde de ben güldüm:-)

dün sinan cem eroğlu söyledi.geçen gün konser için budapeşte ye gittiğinde soğuk ve yağışlı bir havaya yakalanmış.çaldığı grupta sanırım bir de berlinli müzisyen varmış.berlin sıcaktan kavruluyormuş..bakalım daha neler olacak:-)

-geçenlerde bülent ortaçgil 40. sanat yılı konserinde çaldım.1.serhat ersöz ile,2.sinan kaynakçı ile pinhani olarak,3.bulutsuzluk özlemi ile..iyi geçti.mutlu oldum,onur duydum..gitmem gerektiği için 2.yarıyı izleyemedim.artık dvd den izleyebilirim umarım..

-sinan cem eroğlu ile 2li  olarak kayıt yapmak istiyorum,şu aralar parça seçimi ile uğraşıyorum.biraz yorucu,ama zevkli geçiyor..

-bu arada naylon telli gitarıma alışmaya başladığımı hissediyorum.tabii yine de tuşemin ve tekniğimin(özellikle bunun oluşacağını hiç sanmıyorum ya..) oturmasına daha çok zaman var..

-geçenlerde yeni albümüm ‘başka türlü’nün tanıtımı için bir internet adresine bilgi göndermem gerekti.vakit çok dar olduğu için onlara,albüm için görsel malzemeyi ve şarkı isimlerini vs. bulabilecekleri güzel bir korsan(hadi paylaşım diyeyim..) sitesi linkini gönderdim..bunun için(hangi adres daha detaylı bilgi veriyor diye..) internette dolaşırken,bu tarz adreslerin birinde bir teşekkür butonu gözüme çarptı.acelem olduğu için bakıp kime teşekkür ediliyor olduğunu çözemedim.ama her halükarda enteresan bir olgu..:-)

-düşünüyorum da,eskiden olsa albümü kargo ile yollayacağım.ulaşması hem daha uzun sürecek,hem de daha masraflı olacak..

bence şimdilik internetin faydası-araştırma ve bilgiye ulaşma olanaklarını  göz önünde bulundurarak tabii..-zararından çok..

:-)

Share:
%d blogcu bunu beğendi: