25 HAZİRAN

yine uykusuz bir gece.. 

çoktandır yazmak istiyorum,ama bir türlü beceremiyorum.ya zamanım,ya da halim olmuyor:-)

birikmiş bir sürü şey var buraya iliştirmek istediğim..

-birkaç gündür pinhani temmuz turnesinde(ve ilerideki konserlerde de tabii)çalacağım yeni gitarı bulmaya çalışıyorum.ve dün sanırım buldum.yamaha pasifica.bunun arkasındaki düşünce, fabrikasyon,standart bir gitar ile biraz rahata ermem.(gitarı uçakta bagaja verebilmem,konserlerden evvel ve sonra başkalarına emanet edebilmem vs.)kırılsa bile üzülmem yenisini edinirim.

 bu fikir insanı hafifletiyor,özgürleştiriyor.. ampli açısından özgürüm.fakat pena ve gitarda sorun yaşıyordum.özel pena,özel gitar sahibi olmak da   -benim gibi dağınık gibi görünen ama  titiz olanlar için-    bir dert:-)

bu konuda bana sinan destek oldu sağolsun.

-bir kaç gün evvel pinhani kıbrıs lefkoşe de konser verdi.güzel şehirmiş.rum tarafına geçiş(veya tersi tabii) bölgesinin hiç dikkat çekmiyor olmasına şaşırdım.görevli polis memurları (2 kişi) az ötedeki kafeteryada müşteri gibi oturuyorlardı.

kaldığımız otelin(rum kesimine uzaklığı 100 m idi) en üst katındaki kahvaltı salonundan rum tarafındaki yoğun inşaat faaliyetlerini ve yüksek katlı binalarını görünce de şaşırdım.çünkü türk kesimine kıyasla bariz bir fark var.

-taksim marmara otelinin önündeki köpeğin ismi ebru imiş.bu kötü vesile ile öğrendim.eskiden baron u otelin yanından yukarı çıkıp gezi parkına götürürdüm.otelin arkasındaki kutlu sokakta olsun,gezi parkında olsun,zaman zaman diğer köpekler ile sorun yaşardım.ebru nun kibarlığı ta o zamandan aklımda kalmış.havlamazdı.sadece ayağa kalkıp bölgesinin sınırına kadar,kaldırıma kadar,gelirdi.ama beni ürküttüğünü hatırlamıyorum..

-geçen gün annemlerin alt katında oturan komşunun köpeğini gördüm çok yaşlanmış,barondan 1 yaş küçük,yürüyemiyor.büyük sağlık sorunu yaşıyor.doktorlar uyutma konusunda telkin yapıyorlarmış.acısı ızdırap boyutunda olmadığı sürece karşıyım..

-bir süredir gündüzleri halsiz ve uykulu,geceleride az uyku ile geçiriyorum.sıcaklardan sanırım..üstelik asıl korkunç sıcaklar daha başlamadı.

-daha yazmak istediklerim var,ama sonra ilave ederim artık.

Share:
%d blogcu bunu beğendi: