25 MAYIS

saat 21.40 civarı ..gün boyunca  biraz keyifsizdim,sol elimin işaret parmağını zor kullanıyorum.gitar çalarken veya burada pc klavyesini kullanırken bile canım acıyor.sinirde zedelenme oldu galiba.dün pinhani konseri 2.parçada başladı.konseri 3 parmak ile zor tamamladım.

keyifsizliğimi yenmek için,durumu çok çalmaya karşı bedenimin verdiği bir tepki olarak yorumlayıp,kendimi müzik dinlemeye verdim.neticede bu da çalışmanın bir (hatta oldukça önemli bir)parçası.. 

-dün  tv de kolbastı dansı üzerine bir tartışma :-) programı izledim.programdan anladığım müzik 60 lara gidiyor-amma karışık bir durum-.dans da 2005.almanya da duisburg da gurbetçilerle bizim folklorcular bu dansın temelini atmışlar gibi anladım,ama emin değilim.:-)

programda 3 dans ekibi vardı.kolbastı ile faroz kesmesi(veya kolbastısı)arasındaki

figür farklarını algıladım.ama kolbastı ile hoptek arasındakini değil.aslında isim konusunda da(kolbastı mı,hop tek mi) bir tartışma vardı.

 tartışmanın ilgimi çeken başka bir boyutu bu dansın dünyaya nasıl tanıtılması gerektiği üzerine idi.bir grup bu dansı öz hali ile-ne demek ise-,diğer grup ise yabancı figürler ile karıştırarak tanıtılması gerektiğini savunuyordu.müzik ile özdeşleştirdiğim için empati kurabildim.:-)

bence 2 şekilde de tanıtım uygun..

-umarım parmağım çabuk iyileşir.

Share:
%d blogcu bunu beğendi: