9 EYLÜL;kayıtlar bitti.

-evet.artık bir süre kendimi dinlemeyeceğim.başka müzikler dinlemek ve beslenmek istiyorum.bunu özlediğimi hissediyorum.ayrıca artık gitarda çalacağım notalar üzerine biraz kafa yormayı düşünüyorum..

-kayıtlar 2 kısımdan oluşuyor.benim albümüm ve ilkin deniz in albümü..onun albümü için caz standartlarını yorumladık.ben aslında bu işin altından kalkıp kalkmayacağımdan emin değildim,çünkü hiç caz standardı,ve o lisanı ,bilmem .(sanki rock standardı ve lisanını biliyorum..)ama ilkin bir koku aldım hoş olacak diyerek beni yüreklendirdi.bu hafta sonu ilkin kayıtları dinleyecek.düşüncelerini merakla bekliyorum. (keşke kayıtları 2-3 güne yaysaydık.ben daha esprili çalardım gibime geliyor.)benim albüm kayıtları ise  hoşuma gitti.ham halini şebnem de sevdi.sevindim.

netice itibarı ile şimdi hafif gribal durumum + yorgunluğum nedeni ile kendimi bitkin hissediyorum..

-akıncan ın  aylardır uzatmış olduğu saçlarını okulu başladığı için dün nihayet kestirdik.

üzüldü..

 kerem geçenlerde , abi saçlarını kestirmezsen kızlar sana değil bana bayılır dedi.çok güldük.

-kerem in 3 hafta evvel tatile gideceğimiz gece söylemiş olduğu bizi güldüren başka bir cümlesi daha var;akıncan ın ben artık uyku modundayım demesi  üzerine;ben de uyku modundayım zaten çoktan şimdi..

-minik kerem sayesinde tv de kekstra reklamında bir detay farkettim.sonlarına doğru öğretmenin a-ha demesi..daha evvel o reklamı birkaç kere görmüş olduğumu hatırlıyorum.ama bunu farketmemişim.türkçe bir tepki hecesi değil.sanırım  bu yüzden kerem bu  detayı yakaladı..

-kerem sayesinde tv de zaman zaman güzel diziler izliyorum .ilki mağara adamı bob ve onu eğitmeye çalışan uzaylı prometheus.ikincisi ise sünger bob.bunun jenerik müziğide çok hoşuma gidiyor.

 zaten çizgi filmlerde genellikle ilginç ve arkasındaki birikim ve emeğin hissedildiği müzikler kullanıyorlar.bazıları yoğun elektrik gitarlı.dolayısı ile çizgi filmler yurt dışındaki müzisyenler için önemli bir gelir kaynağı.mesela blues saraceno adlı sevdiğim bir gitaristin beste,albüm vs çalışmalarını 2.plana atıp, kendini bu tarz müzikler yapmaya verdiğini duymuştum.

-geçen akşam tv de k-pax adlı  bir filmin son yarım saatini yakaladık .çok etkileyici idi.

hımm.demek ki bu aralar epey (kendime göre tabii) tv izliyorum:-)

-akıncan bir kaç gecedir mp3 çalarımı dinleyerek uyuyor.ne dinlediğine kulak kabarttım.deep purple..sevindim:-)

-sinan kaynakçı ani bir karar ile bir kaç gün evvel askere gitti.kısa dönem; 6 ay.kendi askerlik anılarım aklıma geldi:-)süresi ne kadar olursa olsun ,bence gereksiz bir zaman kaybı..bu konuyu askerliğimi yaparken astsubaylarla konuşmuş olduğumu hatırlıyorum.bu zaman diliminin özellikle doğudan gelen eğitimsiz vatandaşlarımız için bir nevi okul yerine geçtiğini söylemişlerdi.mevcut eğitim olanaklarında bu ne yazık ki doğru olabilir.konu iyice dallanıp budaklanmaya başladı..

evet merak ediyorum,acaba profesyonel askerlik sistemi ne zaman kurulacak??

-kayıtları ilk fırsatta tekrar dinleyeceğim.

işte böyle:-)

Share:
%d blogcu bunu beğendi: