7 HAZİRAN

-geçen akşam hayal de bö. ile çaldım.çok keyif aldım .tesisatın iyi olması ve dolayısı ile seslerin güzel çıkması, çalma keyfimi -doğal olarak-olumlu yönde etkiledi.araya zaman girmiş olması da  iyi tabii.tüm olumsuzluklara perde iniyor..

 nejat ın bir sürü, bana uymayan veya insanların hoşuna gitmeyen tarafları(sesi,kibarca ondan bundan yaptığı alıntılar:-)diyelim vs.vs.)olabilir.ama her şey bir yana,sırf bunca yıllık dirayeti ve azmi ve bu konuda gösterdiği enerjisi için bile(bakalım şimdi yola çıkan gruplardan kaçı 30 sene sonra hala sahnede olacak..) saygıyı hakediyor.

kendisine müzik(konser,albüm) dolu daha nice yıllar diliyorum.

-bu vesile ile aklıma geldi.isimleri hatırlamıyorum şimdi(hatta daha evvel buraya sabitledim mi ondan da emin değilim) ama genç kuşaktan bir müzisyen artık yaşını başını almış  ( ve belki o kadar parlak icrası olmayan)  bir müzisyeni ,o da bir şey mi çaldığını zannediyor gibilerinden,eleştiriyor.bu yaşlı müzisyenin kulağına gidiyor ve cevap olarak;o hele benim yaşıma gelsin ve  enstrümanını hala sahneye taşıyabiliyor olsun bakalım, diyor.

hikayenin detayları biraz  değişik olabilir.ama sürekliliğin ve dirayetin yanı sıra, saygı ve hürmet kavramlarının anlam ve önemini hissettir-ebil-mesi açısından kıvamının yeterli olduğunu düşünüyorum.

insan, ol-a-maz yahu diye düşünüyor ama ne yazık ki böyle sevgi, saygı,hürmet,tevazu gibi kavramlardan yeterince nasiplenememiş insanlar var,ve  aralardan bir yerlerden karşınıza çıkıp size teğet geçebiliyor..

-dün akşam pinhani konseri çok iyi geçti.hem seyirci iyi idi ,hem de sesler..konser evveli ve sonrasındaki karaoke-doğru yazdım umarım,bu kelime japonca mı acaba?-deneyimimden çok zevk aldım:-)

konserden sonra sinan ın bir okul arkadaşı hedefleriniz nedir ve onlara ulaştınız mı diye röportaj kıvamında ama yine de hoşuma giden bir soru sordu.ben de zevkli ve önemli kısmın hedefe ulaşmış olmak değil,hedefe ulaşmaya çalışmanın olduğunu söyledim.ama sanıyorum ki hedefe ulaşmaya çalışmakdan zevk almasını öğrenmek,hedefin kendisini belirlemekden bile daha zor.en azından benim yıllarımı aldı:-)

-9 ve 10 haziran da gitarkafe de sinan,tanju ve yinon ile canlı konser kayıdı yapacağız.bakalım iyi olacak mı?elimde orada yapılmış-aynı ekiple ilk konserimiz- bir kayıt var. hem ekipman-mikrofon vs.-hem de icralar yer yer-maalesef az prova yapabildiğimiz için- kötü.ama yine de bir sıcaklığı var.o zaman albüm yapacağım diye bir düşünce yoktu.şimdi var.bu çalma duygumuza ket vurur mu?bu kayıtlar da öyle sıcak olacaklar mı merak ediyorum.yine prova yapamadık,ama hiç olmazsa 2 günde toplam 4 kere çalmış olacağız.bu, icramıza mutlaka olumlu yansır. netice itibarı ile her parçadan elimizde 5 kayıt  olacak.bu epey lüks bir durum,aksilik olmaz ise:-)

işte böyle..

Share:
%d blogcu bunu beğendi: