7 MAYIS

pinhani konserleri devam ediyor.2 sinde edirne de çaldık.etkileyici bir şehir.yazmak istediğim yöresel hoşluklara dair kitap için malzeme topladım.dönüş günü sabahı sinan bizi gezdirdi.’kırkağaç’-yanlış hatırlamıyor isem-adlı sınır kapımızı gördük.bunun için meriç nehrinin öte tarafına 10 km kadar gittik.meriç nehrinin batı tarafında toprağımız olduğunu bilmiyordum.üçkağıtçılar bunu bilmeyen mültecileri kandırırlarmış..

-pop müzikte tutan parçaların bölümleri yap boz usulü birleştirilip yeni tutan parçalar yapmaya çalışılır.ama bu sadece müzikte yok tabii.bunun hoş bir örneğini edirne yolculuğunda gördüm ve bayağı güldüm.otobüs şirketi varsoy..veya tutan parçanın benzerini yapma modeline örnekler:  gaziantepli baklavacı gürrüoğlu,alışveriş merkezi aymerkez..

 bu alışveriş merkezi isimlerinin bazıları bence çok çirkin;hadi olivium u anladım diyeyim,beylik düzünde beylicium u nasıl okuyayım,beylisyum mu ya da beylikyum mu?

-edirne de konser sonrası çiğ köfte yedik.dükkanın camında 4000 yıllık lezzet çiğ köfte yazıyordu…bilmiyordum:-)

-geçen akşam itü maslak da çaldık.birazdan antalya ya uçuyoruz.akdeniz üniversitesinde çalacağız.içimde tuhaf bir duygu var..

Share:
%d blogcu bunu beğendi: