AKIN ELDES

20 ŞUBAT


antalyadayım.otelin internet kahvesinde.turistlerin uçağı  erken geldi.dolayısı ile bazı anılarımı buraya sabitlemek için halim ve vaktim var..

-bir kaç gündür evimizin balkonuna 2 kedi(tahminen 6 aylıklar,kardeşler.)sıklıkla geliyor.şebnem onlara kutudan yuva yaptı.her gün mama ve su veriyor..

-dün evde tuvalette gitar çalarken akıncan ve kerem ellerinde gitarları(kerem e minik ve sevimli bir ukulele gitar aldım.) ile içeri girdiler.hele bi gel in ritmini çaldılar.bu sahne beni epey duygulandırdı..

daha sonra akıncan ile minik bir çalışma yaptık.akıncan hele bi gel in hem akorlarını,hem de ritmini çaldı.ben de melodisini.çok zevkli bir zaman dilimi idi..

-minik kerem(4) sanırım okumayı sökmek üzere..bu arada bir tavsiye üzerine buraya oğullarımın yanlış söyledikleri kelimeleri yazmak istiyorum.kerem :diklatli=dikkatli,oyumcak=oyuncak . akıncan dan: kılıçık =kılçık.şimdilik aklıma gelenler bunlar..bir de çok güldükleri kelimeler var.akıncan nedense haydut kelimesine çok gülerdi.kerem , hay aksi dediğim zaman çok gülüyor.

akıncan benim saçlarımın-göremediği için tabii-rengini yeşil zannedermiş.kerem ise hepsini sakal zannediyor:-))

-dün itibarı ile pinhani nin ikinci albümünde çalacaklarımı bitirdim.artık yavaş yavaş kendi müziğime -turlardan zaman kaldıkça- yoğunlaşabileceğim. yapmak istediğim bir sürü parça/albüm :-)  var..

-dün stüdyoda çalışırken erkan oğur ile -ufak bir işi olduğu için gelmiş-hayat,müzik ve çocuklar üzerine kısa ama çok zevkli bir sohbet  yaşadım.

-benim otobüsümdeki turistler ,burada geçirecekleri zamana yönelik  ekstra tur paketini satın almadılar.dolayısı ile cangoyum..

:-)

,