24 OCAK 2008

kadıköy adliyesinde rehberlik kokartı vizem için gerekli olan sabıka kaydı işlemi uzun sürecek.orada bekleyeceğime zamanımı internet kahve de değerlendiriyorum.evde de bilgisayar bozuk olduğu için bir süredir yazamıyorum.iyi oldu..

-az evvel pasaportumu temdit ettirmek için başvuruda bulunayım dedim.ödemem gereken harç miktarı 1 yıl için 106  lira mı ,146 lira mı hatırlamıyorum şimdi:-)

vazgeçtim tabii.

yurt dışına çıkmak zorunda olduğumda hallederim artık..(aylık veya haftalık seçenekleri var mı acaba?sorarım.)

-geçenlerde akıncan a, benim gitarımı evde  bir süredir sürekli  kurcaladığı için brian moore marka elk. gitarımı hediye ettim.şanslı çocuk:-)

minik kerem durumu çok kıskandı.hemen gitarı eline alıp çalmaya çalıştı:-)biraz büyüsün onun da gitarı hazır.bö. zamanlarımda severek çaldığım siyah fender im..

-akıncan, şebnem e ;anne,keşke hiç para kazanmak zorunda olmasam,bize piyangodan büyük para çıksa,ben de sürekli davul çalsam demiş.hafiften moralim bozuldu.sunay a anlattığımda,ne güzel işte , doğru düşünüyor,dedi.aslında hakikaten doğru:-)hayatı ne güzel irdelemiş.ben onun yaşında iken suya ‘bu’ (aslında her ne kadar düzlem değişmiş olsada farklı bir konumda değilim)diyordum.helal olsun akıllı oğlum..

-geçenlerde rehber arkadaşım kadir, eşi nedret  ile bizde misafirdi.laf açıldı.akıncan fizik dersini başta hiç anlamadığını,ama şimdi çok sevdiğini söyledi.bunun üstüne kadir , e artık o zaman evde ampulleri sen değiştirmeye başlarsın deyince,yok,fizik kağıt üstünde güzel deyiverdi.gülmekten kırıldım.bana çekmiş..

–  saatin sesini-mutfak,salon ve tuvalette uygun konumlarda

koca saatler asılı-metronom olarak kullanmaya başladım.60 metronom ortalama iyi bir tempo:-)

-geçenlerde lale plak a yolum düştü.gramafon bar ının yerine simit sarayı yapmışlar.içim cız etti.

-dün gitarkahve de tanju duru,yinon muallem ve sinan kaynakçı ile çaldım.değişik oldu. çok sevdim.konserin yarısını cümbüş ile çaldım.cümbüş yeni aşkım.yalnız ergonomik olmadığından çalarken beni çok yoruyor.daha da önemlisi akort tutmuyor bir türlü.pinhani kayıtlarında bol akort molalı çaldım bu yüzden.akordu 2 dk da gidiyor.yoksa ben mi bir şeyleri yanlış yapıyorum acaba? bunu çözme yönünde kafa yoruyorum şu sıralar.ama dün akşam sahnede akordu boşverip çaldım.güzel de oldu.bence..

:-)

Share:
%d blogcu bunu beğendi: