6 ARALIK 2007

uzun zamandır yazmak istememe rağmen çeşitli sebeplerden ötürü gerçekleştiremedim.buraya bir sürü şey iliştirmek istiyordum ama çoğunu unuttum sanırım.ama yine de eskiden yeniye doğru hafızamı kurcalamayı deneyeceğim.

-baron dan sonra evde bir kaç gece onu yerde kıvrılmış uyurken görür gibi oldum.ayrıca tam o günlerde geceleri  camdan baronun patisini vurması gibi  sesler geldi.aslında sebebi asılı olan bayrağın bir tarafının sökülmüş olması ve dolayısı ile rüzgarda savrulması imiş.ama aynı zamanda beliren bu olayları onun ruhunun bir kaç gün daha  bizimle kalmış olması şeklinde yorumladım..

-pinhani konserleri epey yoğun.bir çoğu anadolu da gerçekleşiyor.dolayısı ile yöresel lezzetleri tatmak mümkün oluyor.kayseri de yediğim pastırma ve mantı yı ve samsun daki 40 dk. lık inanılmaz  balık lokantası maceramızı unutamayacağım.

acaba lezzet adresleri rehberi mi yazsam diye düşünmeye başladım.neticede meraklısı olduğum bir konudur..

– önümüzde de(9-12 aralık)  adana- antep- mersin ve hatay turnesi var:-) bakalım kaç kilo alacağım? kilomdan  memnun değilim.biraz zayıflamam(nasıl olacaksa..) lazım.

-geçenlerde sabah erken izmir konserine giderken deniz otobüsü yolculuğu esnasında tv da üzücü uçak kazası haberini gördüm.hangi kanal olduğunu hatırlamıyorum,sunan spiker,bir ilki gerçekleştiriyoruz.muhabirimiz (veya bilmem ne ajansı muhabiri ).. orada , kendisine bağlanıyoruz,dedi.

midemin bulandığını hissettim.

-izmir de pedal imal eden atilla ile nihayet tanışma fırsatım oldu.oldukça yetenekli ve süper bir insan..ondan sanırım daha alışveriş yapacağım.

-turnede cango albümüne de ilgi vardı.yanılmıyorsam toplam 35 adet satıldı.müthiş bir sayı:-)  genel olarak ise yaklaşık 1000 cd satılmış şimdiye kadar.hoşnutum.

-dün akşam gitar kahve de tanju nun albüm kutlaması vardı.hep birlikte nice albümlere dedik.mekan ufak, ama güzel.orada belki düzenli olarak çalarım..

-akıncan ile ders aldığı stüdyoda biraz çaldık.o davul,ben buzuki.elim buzuki ye alışsın istiyorum.hocasından çift kik pedalı ile 6 lama çalmasını öğrenmiş.ben de aynı tempoda peş peşe bir 6 lama bir de 8 leme çaldırmaya çalıştım.hemen kaptı.sonra hele bi gel i çaldım (7/8)netice olarak bilmediği bir ritim.sadece ilk 4 ölçü tökezledi.sonra eşliğe başladı.imrendim.yetenek böyle bir şey..

Share:
%d blogcu bunu beğendi: