17 EYLÜL

geçenlerde 2 gece peşpeşe kabus gördüm.turdayım.ve işler muhtelif yerlerde,muhtelif biçimlerde ters gidiyor.durumu kurtarmaya çalışırken benden terler boşanıyor..ve uyanıyorum..21 inde turlara başlıyorum,normaldir:-)

-akıncan ile geçenlerde çok keyifli 2 şey yaptık.1)maça gittik-türkiye macaristan maçı,inönü stadında idik-2)açık radyo da onun beslenme çantası programında küresel ısınma üzerine süper bir sohbet yaptık..

maça ben hayatımda 1 kere, o da sanırım 7 yaşındaydım,babamla gittim.şimdi hatırladım,birkaç sene evvel bir kere daha gitmiştim.yine inönü stadındaydı.beşiktaş-? maçı..babamla da beşiktaş maçına gitmiştim-lig mi,yoksa idman maçı mıydı hatırlayamıyorum.-platonik beşiktaşlıyım.akıncan ise fanatik.cango nun kapağının iç tarafında formalı resmi var.hoş bir tesadüf olmuş.

maçta tribünleri dolu görünce-bir kaç sene evvelki beşiktaş maçı da öyle idi- kendime şunları sordum;40 bin çarpı 20 lira eder iyi para.bu kadar insan her hafta bu parayı veriyor mudur?veya ayda kaç kere maça bu parayı veriyordur?karşılaştırdığım kadarı ile niye konserler ve müzik veya kitap vs. ye sıra gelince bu kadar ilgi olmuyor/dönmüyor?biraz ondan biraz bundan olsa ,  olmaz mı?neyse ,aslında zor bir konu.netice itibarı ile orada gördüğüm kadarı ile  iyi bir ekonomi dönüyor..aslında son yıllarda organize edilen festivaller sayesinde müzik de bu açıdan biraz atağa geçmiş sayılır..ama oralarda çalan grupların ,müzisyenlerin bir çoğunun haklarını alabildiklerini sanmıyorum ne yazık ki..

açık radyo daki sohbet konusu ömer madra nın konu ile ilgili yeni çıkan kitabı idi.1 gün vaktimiz vardı.akıncan ,benim konu hakkında fikrim var baba diyerek kitabı sadece şöyle bir okudu.

sohbet esnasında yaptığı yorumlarla beni çok şaşırttı ve tabii mutlu etti.aslan oğlum..aklın,mantığın daim olsun..

-bugün sinan dan haber geldi.albümüm cango fabrikadan unkapanı na gelmiş.şimdi sırada dükkanlara dağılması var.hayırlısı olsun..3 oldu.seneye umarım 4.yü yayınla-ya/ta-bilirim.cephanemde şimdilik 2-3 albüm daha var.sonrasını bilmiyorum..

tarihler uymadığı için tanıtım konseri yapamıyorum.zaten öbürleri için de yapmamıştım.sorun yok:-)

-sonradan gülümseyerek okumak için geçenlerde bronx da verdiğimiz pinhani konserini buraya,1 gün önce biletix de biletleri tükenen -450 adet-ve kapıdan o gün 300 kişi çevirmek zorunda kalınan konser olarak, benim için büyük şaşkınlık ve tabii ki tatlı bir sevinç hatırası olarak iliştiriyorum..

Share:
%d blogcu bunu beğendi: