1 EKİM

şehir turu bitti.
aklıma akıncan ile tv de jetix kanalında zevk ile seyrettiğimiz bir çizgi film geldi;adı -veya kahramanının adı-andy.okul sene sonu şenlikleri için meşhur bir rock grubunu getirtebilme organizasyonunun altından kalkacağını iddia ediyor.böylelikle hava atıyor.
halbuki hiç bir bağlantısı yok..
binbir hile ile grubun sözcüsüne tel.ile ulaşma olanağı buluyor ve grubun dağılmış olduğunu öğreniyor.bunun üzerine bir rock grubu kurup verdiği sözün altında kalmamaya çalışıyor.2 arkadaşı ile anlaşıyor.dialoglar muhteşem;bir müzik rubu kuruyoruz.çok eğleneceğiz,var mısın? olur,ne tarz çalacağız? kötü müzik…
kafalarına peruk takıyorlar-tanınmamak için-koyu renk gözlükler,ve fotoğraf çektiriyorlar.yüzleri karanlık,hiç belli olmuyor.andy fotoşop programında arka plana daha havalı olması için ingiliz bayrağı yapıyor.grubun adını da ‘teslimat’ koyuyor.afişler hazır.çocuklardan biri soruyor;ama andy daha enstrümanlarımız yok..merak etmeyin deyip enstrümanları ve bir de limuzin(kasabadaki tek limuzin belediye başkanına ait.bir hile ile limuzine binip öğrencilerin karşısına çıkıyorlar.)ayarlıyor.bu arada afişleri her yere asıyorlar:şerif soruyor polka çalarlar mı?merak etmeyin dünyanın en iyi polkalarını bu grup çalar,başka yerde bir başkası reggeae çalarlar mı diye sorduğunda,ooo en iyilerini onlar çalar vs. gibi süper bir reklam yaparak merak uyandırıyorlar.
bu arada öğrenciler aralarında konuşuyor;duydun mu,meşhur teslimat grubu geliyormuş..
sonunda ses provası oluyor.andy bas gitarı eline alıyor.davul çalan arkadaşı andy e; birazdan konsere çıkacağız,ama çalmasını bilmiyoruz.ne parçamız var,ne de yeteneğimiz..
andy arkadaşını sakinleştiriyor,bakalım ne çalabileceğiz deyip bir kaç nota çalıyor.gitarist deniyor.kötü gibi duyulan ama bence iyi tınlayan(grunge tipi bir şeyler..)(espri çok hoş bence..) notalar çalıyor.davulcu da hala sızlanıyor;andy,bu bagetler nasıl tutuluyor….:-)
ve konser başlıyor.dolu salon,müthiş tezahürat..andy 1-2-3 diye sayıyor hepsi aynı anda giriyor..punk tipi bir parça ne çalındığı tam belli değil,andy kafa sallayıp şarkı söylüyor;teslimaat,teslimaat,sevmezsen boş ver aat..parça bitiyor.süper alkış.
sahneye kızlar üşüşüyor.bu arada andy nin kız arkadaşı andy e yaklaşınca güneş gözlüğü ve peruğa rağmen onun andy olduğunu anlıyor ve rezalet.-meşhur?!- teslimat grubunun andy ve arkadaşları olduğu anlaşılıyor.son karede bir kız teslimat grubunun taklidini yaptı ve asıl teslimat ı buraya getirmeyerek bizi kandırdı diyor..
-bu akşam gizli dosyalar(mulder gidince pek zevki kalmadı aslında..)ve ibo şov u izlemeye çalışacağım.konuğu arif sağ.enteresan bir bölüm olacağını sanıyorum.
işte böyle..

Share:
%d blogcu bunu beğendi: