19 AĞUSTOS

yazılacak çok şey var ..
albümü kotarmaya çalışıyorum.ev hayatının yanı sıra..sıcaklar felaket.her yer yapış yapış.fazla nem sinir yapıyor:-)
-bir kaç gece evvel ter içinde uyandım.doğru gitarın başına..rüyamda duyduğum parçanın akorlarını çıkarttım.üstüne bir kaç satır da söz yazdım(bunlarında bir kısmı rüyamda malum olmuştu).böylece unutmadan rüyamdaki parçayı sabitlemiş oldum.ve yattım.deftere önümüzdeki günlerde bakmayı düşünüyorum,bakalım bir şeye benziyorlar mı?:-)
aslında araya zaman koymak gerçekten çok faydalı.birkaç hafta evvel kayıt edilen parçalardan birinin gitar solosunun başından bir kaç mezur atmayı denedik tanju ile.tanju kısa halinin daha iyi olduğunu söyledi.gerçi mantıksal açıdan daha doğru olduğunu ben de zaten düşünüyordum,ama duygusal anlamda içim burulmuştu.şimdi dinlediğimde (o işlemi unutmuş olarak)
solo iyi geldi.ama eski halini bir kere daha dinleyeceğim yine de.eski hali daha yanlış,dolayısı ile daha pis,ama sanki daha güzel idi..
– bu aralar akıncan da bana epey yardımcı oluyor.yaşından öte bir olgunlukla bana çalışmam için gerekli ortamı yaratmaya çalışıyor(kerem i meşgul ederek).şükran duygularımı böylece buraya da sabitlemiş oldum.
-aklıma gelmişken;müzik defterimi almış olan şahsı tekrar ve büyük bir içtenlikle kınıyor ve herhangi bir hayrını gör(e)memesini diliyorum..
– avuntu defterimde ilerlemeye başladım.ne mutlu..
-4.albüme araya fazla zaman almadan hazırlanmayı düşlüyorum.her albümde -doğal olarak-tecrübem artıyor ve nasıl hazırlanılması gerektiğini daha derinden algılıyorum..bu bence ders konusu bile olur(malı hatta)..
-bir adet klasik gitarım oldu:-)daha parasını ödeyemedim henüz..şebnem den haklı olarak epey fırça yedim:-))murat sezen in 1 nr lı maddi destekçisiyiz bu meyanda(5.gitar münasebeti ile)..
ama bir klasik gitarım olsun istiyordum.ayrı bir dünya..klasik gitardan müzik çıkartmak son derece zor bana göre.bakalım becerebilecek miyim?epey bir zaman gerekiyor tabii..
– erkan oğur un da bulunduğu bir ortamda şöyle bir konu konuşuldu;yapımı yeni bitmiş akustik bir sazın sesi çaldıkça açılır ve oturur.hatta şayet güzel çalınırsa,o güzel notaların titreşimleri ağaçtan geçer ve dolayısı ile gitar daha iyi tınlar..ben bunu henüz özümseyemedim,ama doğru olabilir tabii..
ama yanlış anlamadıysam,bu yepyeni bir gelir kaynağı olabilir:
itina ile gitar sesi açılır.tarife 3 gün günde 3 saatten .. tl,1 hafta …. tl vs..
bu konu kafamı karıştırdı..
neyse ben hergün 1-2 saat kl.gitarımı çalmaya çalışıyorum:-)
ama şuna inanıyorum.insan sazını çaldıkça onunla bütünleşiyor ve hayal ettiği sesi çıkarmaya başlıyor.zaten galiba önemli olan da bu;bir ses hayal etmek.. hayal edebilmek..:-)

Share:
%d blogcu bunu beğendi: